Pożegnanie Paklenicy , deszczowa podróż i przywitanie Kleku, Chorwacja 2020

Dwa następne dni to deszczowe🌧🌩⚡ pożegnanie z Paklenicą⛱🌊 , równie deszczowa droga🚙🚙🚙🚙💧💧 i już bardziej słoneczne przywitanie Kleku🌞⛱Klek to mała miejscowość na wybrzeżu Południowej Dalmacji w pobliżu ujścia rzeki Neretvy, zaraz przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Miasto stanowi świetne miejsce wypadowe to takich miejsc jak: Ston, wyspa Miljet, Orebić, wyspa Korčula, półwysep Plješac czy Riwiera Makarska. Można również wybrać się do Bośni i Hercegowiny do : Medjugorje, Mostaru czy Sarajewa. Blisko Kleku leżą miejscowości: Opuzen, Metković, a także Neum (BiH). Mimo że deszcz i pochmurne dni to rzadkość w Chorwacji 🏞to jednak się zdarzają. Bywa i tak.
,,W czasie deszczu dzieci się nudzą ,, ale nie nasze💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️, z taką ekipą trudno o nudę !🤪
No nie powiem starsi też znaleźli sobie zajęcia 🙂 🧀🍈🍉
Deszczowo ale ciepło i co najważniejsze-wakacyjnie.
Po drodze nie obyło się bez niespodzanek , auto naszych przyjaciół musiało skorzystać z pomocy assistance i zostało przetransportowane do serwisu, do sąsiadującego z Klekiem , Opuzen.
Klek przywitał nas już znacznie bardziej słoneczną aurą , niekończącą się serią przydrożnych straganów z owocami i dalmateńskimi specjałami, oraz szeroko otwartymi ramionami naszych gospodarzy Mariji i Antonia .
Willa Marija wita !!!!
Dzieci wskoczyły natychmiast do basenów a my zasiedliśmy do stołu.
No i zaczął się festiwal smaków i kuchni Antonia.
Półtoraroczny suszony kajmak, domowy zielony ajvar, prsut, sery, papryczki, rybny rosół , domowe chlebki, no i do tego wiśniowa rakija zrobiona przez naszego gospodarza , której moc niektórzy czują do dzisiaj 🍶⚡⚡🔥
Czekam z niecierpliwością na dzisiejszą dostawę Rukotaća i Shiraz od Ivo Čota Čotić 🍷🥂
Wczoraj miał miejsce również PANEL DYSKUSYJNY: ,,Współczesna kobieta i Karlovacko”🍺🍹oraz nocny festiwal piosenki francuskiej 🗼
Wakacje w pełni 🏜🏝🏖

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s