Wyjazd z Kleku, Jardańska Magistrala, Triest. Chorwacja, Włochy 2020

…kolejny dzień to nasz dzień wyjazdu 🚗 z Kleku, który rozpoczął się podobnie jak zeszłym roku wyprawą Ani 👟Mariji z grupą Chorwatów🇭🇷 i Bośniaków 🇧🇦 do kaplicy 🕍w górach.⛰Każdy ma swoje granice, dla Ani przekraczaniem granic jest wychodzenie w góry, szczegolnie z pobódką o 4.30….ale zawsze z ważną intencją.

Po powrocie Ani i Mariji z gór ok. 9.00 po śniadaniu i kawie, ze łzami w oczach powoli zaczeliśmy żegnać się z Klekiem, naszym ukochanym miasteczkiem i najlepszymi gospodarzami Mariją i Tońcio, pożegnania są zawsze trudne🥺ale jak mawia klasyk : wszystko co ma początek, ma też swój koniec. Wyjeżdzamy z uczuciem niedosytu, i już tęsknimy. Tyle tu jeszcze do zobaczenia, tyle miejsc które pozostały do odkrycia, tyle smaków, tyle winnic, tyle zapachów, tyle wieczornych spacerów brzegiem adriatyku. To wszystko jeszcze przed nami, do zobaczenia kochana Dalmacjo, niesamowita kraino, kad te vidim ja srce mi gori !!! Ale przed nami kolejny etap podróży: absolutnie zjawiskową trasą wzdłuż wybrzeża Adriatyku tzw. starą…Jadranską Magistralą podążaliśmy bez pośpiechu na przywitanie Włoch. Naszym celem byl Triest. Widoki wybrzeża, jakie towarzyszyły nam podczas tej podróży są po prostu nie do opisania i na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nasza dobrze znana wyspa Pag z tej perspektywy wyglądała równie pięknie i niesamowicie. Spora ilość małych wiosek i dzikich, małych plaż idealnych dla osób poszukujących wypoczynku zdala od turystycznego, komercyjnego zgiełku. Cała trasa, którą podążyliśmy wybrzeżem od Starigrad Paklenica do Rijeki po raz kolejny utwierdziła nas w przekonaniu z jakim ogromem piękna krajobrazów mamy do czynienia.

Triest przywitał nas niezliczoną ilością skuterów, klimatyczną starówką, i imponującym molo, przy PIAZZA UNITÁ D’ITALIA na którym dziewczyny prawie zasnęły 🛌 😜Zaczeliśmy oczywiście szukać smaków i aromatow włoskich, co przyznaję nie bylo trudne 😉 Na wieczorną kolację wybraliśmy TRATORIA CAPREZE przepiękna restauracja w samym sercu Triestu, umieszczona w pięknych wnętrzach zabytkowej kamienicy na kilku poziomach, zalotnie i ekspansywnie umieszczającą swoje stoły bezpośrednio na placu PIAZZA DELLA BORSA na chodniku, bez ograniczeń, bez podestów, bez ram….poczucie totalnej gastronomicznej wolności, wynikającej z potrzeby radosnych i uśmiechniętych Włochów. Wybraliśmy oczywiście pasty 🍜🍝owoce morza🦐🦑🦀🐟 i pizze🍕….i tu fakt – tylko Włosi potrafią zrobić ją taką….sporo białego🍸 i czerwonego🍷 wina i….chwile w gronie bliskich osób, które chcesz zapisać, zatrzymać na zawsze….. Chwile które zostaną w naszej pamięci już na zawsze, i są bogactwem i skarbem którego nam nikt nigdy nie zabierze. Na usta cisną się tu słowa piosenki kolejnego klasyka – nieodżałowanej Kory : Podróżować , podróżować jest bosko !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s